Park-1W połowie października wyłoniono laureatów konkursu Arcydzieło Sztuki Budowlanej.
Pomorsko-Kujawska Izba Budownictwa wskazała najlepsze inwestycje zrealizowane w naszym regionie.
Wśród zwycięzców znalazły się dwie inwestycje z Bydgoszczy - parking przy ul. Grudziądzkiej oraz Stary Rynek w Fordonie.


Izba Budownictwa zrzesza przedsiębiorców z branży budowlanej z całego regionu kujawsko-pomorskiego a celem konkursu jest wyróżnienie najciekawszych obiektów budowlanych oraz promowanie sztuki budowlanej i uczestników całego procesu inwestycyjnego oraz realizacyjnego.

Udział w konkursie wzięły udział nie tylko firmy członkowskie P-KIB ale także firmy niezrzeszone, pochodzące z naszego województwa lub realizujące inwestycje na jego terenie.

Spośród zgłoszonych inwestycji kapituła konkursu wybierała jednego laureata oraz wyróżnionych w takich kategoriach jak: budownictwo mieszkaniowe, budownictwo użyteczności publicznej, budownictwo inżynieryjne i drogowe oraz obiekty zrewitalizowane.

rideee-3Ostatecznie jury zdecydowało, że laureatami konkursu będą dwa projekty, w które zaangażowało się miasto Bydgoszcz.
W kategorii „Budownictwo inżynieryjne i drogowe" zwyciężyła budowa drogi publicznej i otwartego parkingu wielopoziomowego typu „Park&Ride" i „Park&Go" przy ul. Grudziądzkiej.

W kategorii „Obiekty zrewitalizowane" laureatem został wykonawca rynku w Starym Fordonie, PPUH Steinbudex.


Film promocyjny rewitalizacji Rynku w Starym Fordonie
- film zrealizowany przez firmę Flash Studio Michał Achtel
- film na zlecenie Pomorsko - Kujawskiej Izby Budownictwa na potrzeby konkursu Arcydzieło Sztuki Budowlanej.