switaaaa-88W przyszłym tygodniu pojawią się w mieście pierwsze iluminacje świąteczne oraz choinki.
Przyozdobimy okolice Starego Rynku, ulicy Mostowej i rynku w Starym Fordonie.
Tegoroczne iluminacje świąteczne będą jednak skromniejsze z powodu trudnej sytuacji finansowej samorządów oraz wysokich cen energii i usług.


- W związku ze znacznym wzrostem kosztów energii elektrycznej, wzrostem cen usług oraz trudną sytuacją finansową miasta podjęliśmy decyzję o ograniczeniu wydatków na iluminacje świąteczne. Ozdób w tym roku będzie mniej, ale nie zabraknie choinki i znanych mieszkańcom akcentów na Starym Rynku. W świąteczny klimat wprowadzi nas z pewnością Bydgoski Jarmark Świąteczny, który rozpocznie się 19 listopada br. Mieszkańcy Starego Fordonu po raz pierwszy zobaczą zrewitalizowany rynek w świątecznej odsłonie. Będzie choinka i iluminacje świetlne. Wierzę, że pomimo koniecznych oszczędności bydgoszczanki i bydgoszczanie poczują ducha i magię tegorocznych świąt – mówi prezydent Rafał Bruski.

swietaaa-4Świąteczne ozdoby i lampki pojawią się w okolicach Starego Rynku i na ulicy Mostowej. Ustawione zostaną anioły i gracje, dama i dżentelmen, bramy świetlne, magiczny kwiat, harfa kontrabas, trąbka, prezent. Nie zabraknie najpopularniejszego samochodu, fotelu i karety z reniferem. Na płycie Starego Rynku stanie świąteczne drzewko.
Montaż kilkunastometrowego świerku zaplanowano na 18 listopada.

Świąteczny klimat poczujemy także na zrewitalizowanym Rynku w Starym Fordonie i ulicach przyległych.
Do robienia pamiątkowych zdjęć zachęcać będą 2 anioły, fontanna i choinka.
Na rynku stanie żywy świerk, jego montaż został zaplanowany w pierwszych dniach grudnia.

swietaaa-2W tym roku ograniczyliśmy zakupy nowych ozdób i naprawę uszkodzonych elementów.
Nowym akcentem tegorocznych świąt będą ozdoby na choince na Starym Rynku.
Szacowany koszt montażu tegorocznych iluminacji to 300 tys. zł, w roku ubiegłym świetlne przygotowanie miasta na Boże Narodzenie wyniosło 550 tys. zł.


Miasto od kilku lat w podświetlanych dekoracjach stosowało energooszczędne LEDy, koszt oszczędności związanych ze zużyciem energii to ok 6 tys. zł.

swietaaa-3Bydgoski Jarmark Świąteczny zgodnie z planem
19 listopada rozpocznie się Bydgoski Jarmark Świąteczny, w tym roku będzie podobny do zeszłorocznego. Będzie czynny codziennie do 22 grudnia. Stoiska znajdą się na Moście Staromiejskim i Starym Rynku. Zimowe miasteczko pojawi się na Placu Teatralnym, ulicy Mostowej i Starym Rynku.
Przed bydgoskimi spichrzami stanie scena, na której występować będą lokalni artyści.
Pierwsze prace montażowe zaplanowano na 8 listopada br.