nowa nawierzchnia
Zakończyliśmy prace przy remoncie ul. Kasztelańskiej. Od dzisiaj tj. o7 grudnia kierowcy już jeżdżą po nowej nawierzchni.

Kasztelańska jest częścią drogi wojewódzkiej nr 256 i łączy Fordon z drogą krajową nr 5, ale co najważniejsze dla mieszkańców komunikuje Stary Fordon z Nowym.
Warto przypomnieć, że w ramach robót, wykonawca ułożył nową nawierzchnię jezdni, wyremontował zatoki oraz dobudował odcinek chodnika przy skrzyżowaniu z ul. Osiedlową w kierunku bloków. W ciągu kilku dni będzie jeszcze prowadził prace wykończeniowe i porządkowe.
Nowa ulica w trakcie rewitalizacji Starego Fordonu przyjmie na siebie funkcję drogi objazdowej, a jej remont kosztował milion złotych.
W ostatnim czasie w Fordonie przeprowadziliśmy ponadto remonty na ulicach: Andersa, Akademickiej, Korfantego, Kaliskiego, Brzechwy, Skarżyńskiego, Wyzwolenia, Piłsudskiego, Swobodnej, Romanowskiej, Zamczysko i Fordońskiej.
Wybudowaliśmy również nowe ulice, jak: Matki Teresy z Kalkuty, Trybowskiego, Bydgoskich Olimpijczyków, Ostromecką, a także nowy odcinek ul. Andersa.