nowa nawierzchnia
Od czwartu tj. 13.12. auta jeżdżą nową jezdnią ulicy Grunwaldzkiej od ulicy Kormoranów do granicy miasta – wyjazd na Szczecin. 

Dzięki zakończeniu prac przy budowie ponad półkilometrowej drogi położonej po stronie Schroniska dla zwierząt, wykonawca prac będzie mógł rozpocząć roboty po przeciwnej -południowej stronie - wjazd do miasta. Rozbierze starą nawierzchnię. Wykona korytowanie, czyli wykop pod konstrukcję jezdni. W wykopie ułoży kolejne warstwy dla nowej, dwupasmowej jezdni w kierunku do centrum. Wraz z robotami drogowymi będzie prowadził budowę ścian oporowych, które zabezpieczą poszerzany nasyp dla drogi prowadzącej od węzła w Stryszku do centrum.
Prace przy budowie nowej ulicy firma wykonawcza prowadzi w wielu miejscach. Od kilku tygodni demontuje starą nawierzchnię prowadzącą na Osową Górę na odcinku tzw. leśnym. Wcześniej oddała dla kierowców nową jezdnię po stronie południowej – do centrum.
Kontynuuje rozbiórki obiektów kolidujących z realizowaną inwestycją drogową. Przekłada infrastrukturę podziemną. Dobudowuje fragmenty uliczek lokalnych.
Zakończenie całej inwestycji jest zaplanowane na koniec przyszłego, 2019 roku.