Zawiadamiamy o wyłożeniu do wiadomości publicznej projektów rozbudowy wraz z budową infrastruktury dla ruchu rowerowego dla ulicy Grunwaldzkiej w Bydgoszczy.
Zapraszamy do zapoznania się z projektem w dniach od 27 lipca do 10 sierpnia 2015 r.
Projekt jest dostępny w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, przy ul. Toruńskiej 174a, piętro III, pokój 303 w dni robocze w godzinach pracy Zarządu.
Projekt dostępny jest również w wersji elektronicznej w postaci zamieszczonych poniżej plików w formacie pdf.
Przedmiotem niniejszego opracowania jest koncepcja rozbudowy wraz z budową infrastruktury dla ruchu rowerowego dla ulicy Grunwaldzkiej w Bydgoszczy. Na ulicy tej na odcinku od ulicy Kraszewskiego do ulicy Czarna Droga zaprojektowano wydzielone drogi dla rowerów po obu stronach, natomiast na odcinku od ulicy Czarna Droga do ulicy Granicznej po stronie północnej zaprojektowano wydzieloną drogę rowerową, a po stronie południowej ruch rowerowy ma odbywać się na jezdni serwisowej (na której zostanie wprowadzone dopuszczenie do ruchu rowerów pod prąd na drodze jednokierunkowej). Na ostatnim odcinku (od ulicy Granicznej do ronda Grunwaldzkiego) zaprojektowano wydzielone drogi dla rowerów po obu stronach – na końcu powiązane z drogami projektowanymi wokół ronda.
W projekcie ujęte zostały niezbędne korekty układu drogowego – jezdni, przystanków komunikacji publicznej, chodników – bez których niemożliwe byłoby zaprojektowanie infrastruktury dla ruchu rowerowego.
Uwagi do projektu można składać od 27 lipca do 10 sierpnia 2015 br., pisemnie na adres Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, lub mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wnioski zostaną rozpatrzone tylko i wyłącznie w przypadku podania wymaganych danych osobowych.