rower miejskiKonsekwentnie zmierzamy do wybudowania sieci wypożyczalni rowerów, które umożliwią poruszanie się na dwóch kółkach po mieście i najbliższych okolicach.

W ramach ogłoszonego przetargu, planujemy na terenie Bydgoszczy wybudować 31 stacji z 310 rowerami. Aby pierwszy raz skorzystać z roweru publicznego będzie należało jednorazowo uiścić opłatę rejestracyjną i inicjacyjną Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego w wysokości 10 złotych, która jednocześnie pokryje koszty wypożyczeń do wartości opłaty.

Pierwsze dwadzieścia minut korzystania z roweru aglomeracyjnego będzie zawsze bezpłatne. Później, decydując się na dalsze korzystanie z usługi i po wyczerpaniu się opłaty rejestracyjnej, pierwsza godzina korzystania z roweru będzie kosztowała - 1 zł, druga godzina – 4 zł, trzecia godzina - 6 zł, czwarta i każda następna godzina – 7 zł.

Rozstrzygnięcie powtórzonego przetargu i wyłonienie dostawcy usługi systemu roweru aglomeracyjnego planujemy na początek września br.

Podczas pierwszego ogłoszenia, firmy, które złożyły oferty zaproponowały kwoty przewyższające zaplanowane przez nas środki na realizację projektu.

Biorąc pod uwagę fakt, że oferenci będą mieli dłuższy czas na realizacje zadania, zakładamy, że tym razem uda się wyłonić ostatecznie wykonawcę usługi roweru aglomeracyjnego. Projekt powinien ruszyć od 01 kwietnia przyszłego roku, a wypożyczanie rowerów będzie możliwe w okresie od kwietnia do listopada w roku 2015 oraz od marca do listopada w latach 2016 i 2017. Podczas funkcjonowania systemu roweru publicznego w latach 2015, 2016 i 2017 będzie możliwość zmiany lokalizacji określonej liczby stacji rowerowych zarówno na terenie Miasta Bydgoszczy, jak i gmin ościennych np. na terenie gminy Osielsko, czy Białych Błot.

 

W załączeniu do artykułu - mapka planowanych stacji rowerowych