ul. Saperów (odcinek od Ludwikowo do Żeglarskiej) - budowa kanalizacji deszczowej z odbudową nawierzchni jezdniW przyszłym roku planujemy wymianę nawierzchni na kilkunastu kolejnych ulicach w Bydgoszczy. W harmonogramie jest m.in.: al. Jana Pawła II, ulicy Bydgoska w Starym Fordonie, Mickiewicza w Śródmieściu i Saperów na Jachcicach.

Remonty nawierzchni to sprawdzony sposób na poprawę jakości głównych korytarzy komunikacyjnych miasta, a co za tym idzie - ogólnej sprawności układu drogowego na terenie Bydgoszczy. W 2010 roku naprawiono w ten sposób cztery ulice (51,1 tys. m2), 21 w 2011 roku (108,3 tys. m2), 18 ulic w 2012 r. (65,9 tys. m2), trzy w 2013 r. (17,5 tys. m2) oraz 18 w rekordowym pod względem powierzchni 2014 roku – 147,4 tys. m2. W 2014 roku na remonty wydano też rekordową kwotę: 14 mln zł.

W planach na 2015 rok wytypowaliśmy 13 kolejnych ulic do wymiany tzw. nakładek:
- ul. Bydgoska
- ul. Wyzwolenia
- ul. Gajowa
- ul. B. Głowackiego
- ul. Kołobrzeska
- ul. Hetmańska
- al. Jana Pawła II
- ul. Nakielska
- ul. Unii Lubelskiej
- ul. Wł. Bełzy
- al. A. Mickiewicza
- ul. Fordońska
- ul. Koronowska

Efekty tych prac najbardziej odczują więc mieszkańcy: Starego Fordonu, Opławca, Smukały i Janowa, Miedzynia, Bartodziejów, Kapuścisk i Wyżyn.

Jeszcze szerszy zakres prac obejmą inwestycje, związane z budową nowych kanalizacji deszczowych i odbudową nawierzchni drogowych na całej szerokości jezdni, a także z przeglądami istniejących już kanalizacji deszczowych. W 2015 r. chcemy zrealizować cztery takie projekty:
- wzdłuż ul. Toruńskiej na odcinku od ronda Toruńskiego do skrzyżowania z wjazdem do Hali sportowo-widowiskowej „Łuczniczka" i odwodnieniem torowiska tramwajowego na odcinku rondo Toruńskie–Babia Wieś,
- w rejonie skrzyżowania ul. Powstańców Warszawy z ul. Zaświat,
- w ul. Saperów na odcinku od ul. Ludwikowo do ul. Żeglarskiej,
- w ul. Plac Kościeleckich.