Czas na pierwszy pakietTrwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na remonty bydgoskich ulic. Pierwszy pakiet obejmie ulice Jana Pawła II, Nakielską i Mickiewicza. Prace wstępnie zaplanowano na maj i czerwiec.

 

 

 

 

 

 

Pierwszy pakiet obejmuje wymianę nawierzchni o powierzchni około 30 tysięcy metrów kwadratowych. Najwięcej prac można spodziewać się na al. Jana Pawła II. Na zachodniej jezdni prace zaplanowano na odcinku od ronda Toruńskiego do ul. Glinki. Na jezdni południowej nawierzchnia zostanie wymieniona pomiędzy ulicami Glinki i Zdobywców Wału Pomorskiego.

Warto dodać, że w planach są także prace przy przedłużeniu Trasy Uniwersyteckiej. Będzie one oznaczać duże zmiany na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z Glinkami. W miejscu obecnego jednopoziomowego skrzyżowania z sygnalizacją świetlną planowany jest dwupoziomowy węzeł. Bezkolizyjny przejazd zaprojektowano w ciągu al. Jana Pawła II. Wjazd na ul. Glinki możliwy będzie poprzez łącznice zlokalizowane w południowo-wschodniej oraz północno-zachodniej części węzła. Ostateczny kształt węzła oraz szczegółowe rozwiązania były przedmiotem konsultacji społecznych.

Do remontu w pierwszej kolejności wytypowano też północną jezdnię ul. Mickiewicza oraz odcinek ulicy Nakielskiej od ronda Grunwaldzkiego do Wrocławskiej wraz ze skrzyżowaniem z ulicami Ułańską i Dolina. Zadanie będzie połączone z odnowieniem chodnika, co poprawi estetykę tego rejonu miasta. Na koniec, na jezdni, zostanie wymalowane trwałe oznakowanie poziome grubowarstwowe.
W ubiegłym roku na remonty nawierzchni ulic w Bydgoszczy drogowcy wydali 14 mln zł. Dzięki tym inwestycjom udało się wyremontować aż 20 ulic. W tegorocznym budżecie zarezerwowano na tego typu zadania kwotę 15 mln złotych.