52 kamil solaris 800

Do Miejskich Zakładów Komunikacyjnych dotarł pierwszy z 18 nowych autobusów wyposażonych w klimatyzację. Nowoczesne Solarisy zastąpią najbardziej wysłużone pojazdy marki Volvo.

 

Spółka wiosną zamówiła 18 pojazdów marki Solaris Urbino. Siedem z nich ma być przegubowych, 11 jednoczłonowych. Pierwszy pojazd już trafił już do zajezdni MZK przy ul. Inowrocławskiej. Pierwszy klimatyzowany autobus w bydgoskiej komunikacji miejskiej - Solaris Urbino 18 o numerze bocznym 800 kursuje od poniedziałku 04.08.2014 r. na linii nr 52.

Nowe autobusy zastąpią wysłużone Volvo z lat 1997-98. Na całej długości pojazdów pasażerowie mogą liczyć na niską podłogę bez stopni poprzecznych wewnątrz. Siedzenia będą wykonane z materiałów odpornych na ścieranie i zabrudzenia. Silniki będą spełniać najnowsze normy emisji spalin Euro 6. Informacje dla pasażerów wyświetlane mają być na tablicach z ledowych diod o wysokiej jaskrawości. W każdym autobusie zainstalowany będzie cyfrowy monitoring i specjalne dodatkowe tablice boczne z dużym numerem linii - łatwe do odczytania nawet przez osoby słabowidzące.

W połowie września do spółki trafią kolejne egzemplarze Solarisów. Ostatnie pojazdy przewoźnik otrzyma w styczniu 2015 roku.

MZK namawia mieszkańców do zgłaszania uwag na temat nowego autobusu. Opinie dotyczące funkcjonowania klimatyzacji prosimy zgłaszać do Działu Nadzoru Ruchu - tel. 52 324 94 30 lub poprzez formularz kontaktowy na stronie internetowej mzk.bydgoszcz.pl.

Ponadto informujemy, że we wrześniu na ulice Bydgoszczy wyjedzie 35 nowych autobusów firmy KDD Trans Sp. z o.o. Autobusy tej firmy będą także klimatyzowane i wyposażone w wifi. KDD Trans Sp. z o.o. będzie dysponowało 12 autobusami krótkimi i 23 autobusami przegubowymi. Firma z dniem 01.09.2014 r. przejmuje obsługę linii autobusowych nr 55, 67 i 69.

Nowy autobus MZK #800Nowy autobus MZK #800Nowy autobus MZK #800Nowe autobusy KDD TransNowe autobusy KDD TransNowe autobusy KDD TransNowe autobusy KDD TransNowe autobusy KDD Trans