zdjeciePierwszy września w Bydgoszczy, to nie tylko początek nowego roku szkolnego: 2014/2015, to również inauguracja kursów nowych Solbusów na liniach: 55, 67 i 69.

Tym samym z krajobrazu ulicy Fordońskiej zniknęły charakterystyczne żółte 69. Zastąpiły je, wymalowane w barwy miasta, pojazdy producenta z Solca Kujawskiego, obsługiwane przez nowego przewoźnika firmę KDD-Trans.
Przypomnijmy, nowy tabor jest wyposażony m.in. w klimatyzację oraz darmowy bezprzewodowy internet. Zapewnia też większy komfort podróżowania osobom z dysfunkcjami ruchu dzięki zastosowaniu platform ułatwiających wsiadanie i wysiadanie z autobusu. Nie bez wpływu na wrażenia z jazdy, pozostaje większa w porównaniu z wycofanym taborem przestrzeń pasażerska dla osób na wózkach, czy z wózkami dziecięcymi.


Nowością jest również tzw. „ciepły guzik". Otwieranie drzwi odbywa się tak samo, jak w tramwajach. Pasażer chcąc wsiąść do autobusu musi nacisnąć guzik znajdujący się na zewnątrz pojazdu - obok drzwi wejściowych. Przy wychodzeniu, musi nacisnąć przycisk znajdujący się na słupku wewnątrz pojazdu. Informują nas o tym fakcie specjalne naklejki przy każdych drzwiach wejściowych oraz wewnątrz pojazdu.
Miłe zaskoczenie dla pasażerów stanowią też stroje kierowców prowadzących Solbusy, ubranych w niebieskie koszule oraz nienagannie związane, granatowe krawaty.
Wszystko to sprawia, że pozytywne wrażenia z prezentacji Solbusów, która odbyła się kilka tygodni temu przed Operą Nova całkowicie pokrywają się z codzienną rzeczywistością.

IMG 0364IMG 0365IMG 0358