54 Mateusz Machel

Informujemy, że od 01.02.2015 r. oznaczone kursy linii nr 54 zostaną wydłużone od pętli autobusowej zlokalizowanej na osiedlu Piaski do pętli w Smukale. Wszystkie kursy na wydłużonej trasie do Smukały będą odbywały się przez ul. Żeglarską (pod wiaduktami kolejowymi - tak jak autobusy w podstawowym wariancie trasy).

 

W godzinach szczytu komunikacyjnego autobusy linii nr 54 na wydłużonej trasie do Smukały będą kursować z częstotliwością co ok. 30 minut, a poza godzinami szczytu - co ok. 60 minut. Projekt rozkładu jazdy został pozytywnie zaopiniowany przez Radę Osiedla Smukała.

Na wydłużonej trasie uruchomione zostaną trzy, nowe przystanki autobusowe:

  • Smukalska/Sanktuarium (na żądanie),
  • Smukalska/Agrestowa,
  • Smukalska/Baranowskiego (na żądanie).

Przez pierwszy miesiąc funkcjonowania nowego połączenia będziemy zbierać od mieszkańców opinie na temat jego funkcjonowania. Wszystkie uwagi zostaną rozpatrzone pod kątem wprowadzenia ich w życie w kwietniu 2015 r.

Nowe połączenie autobusowe usprawni przemieszczanie się mieszkańców miasta ze Smukały w rejon Dworca Głównego PKP i zachodniej części Śródmieścia, jak również efektywniej skomunikuje Smukałę z innymi połączeniami komunikacyjnymi na węźle Garbary i Dworzec Główny (m. in. dogodniejsze przesiadki w kierunku Fordonu i osiedla Bartodzieje). Dodatkowo z nowego rozwiązania skorzystają mieszkańcy osiedla domków jednorodzinnych w rejonie ul. Agrestowej i Baranowskiego, oddalonego od aktualnie funkcjonujących przystanków komunikacji miejskiej.