Nowa organizacja ruchu w rejonie Ikei

Informujemy, że od dnia 14.04.2015 r. od godzin rannych wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu na węźle Fordońska / Rejewskiego (Ikea).W związku z tym wprowadzone zostaną zmiany w trasach linii autobusowych nr 69, 73, 74, 84 i 33N.

 

We wtorek rano (14.04.2015 r.) zaplanowano otwarcie na węźle przy IKEA kolejnych łącznic. Uruchomiona zostanie łącznica prowadząca ruch z centrum do ronda przy Family Parku, skąd dalej ulicą Więcka można dojechać do ul. Wiślanej lub Łowickiej (kierunek Brdyujście). Otwarta zostanie także łącznica z kierunku centrum w kierunku ul. Rejewskiego. Kierowcy, aby dojechać do Auchan lub w stronę Nowego Fordonu muszą przejechać przez nowe wiadukty, a następnie skręcić w prawo i przejechać pod wiaduktami.

Otwarta dla ruchu zostanie tez ulica Skandynawska (pomiedzy rondem przy Family Parku, a ul. Rejewskiego) oraz umożliwiony będzie przejazd od ronda przy Family Parku w kierunku centrum.

Zamknięty zostanie wlot i wylot ul. Łowickiej w ul. Fordońską. Zamknięty zostanie też tymczasowy lewoskręt z ul. Fordońskiej w ul. Jasiniecką. Jednocześnie zlikwidowana zostanie sygnalizacja świetlna na tym skrzyżowaniu.

Zamknięty zostanie również lewoskręt z ul. Fordońskiej w Wiślaną. Ruch w kierunku cmentarza od strony Fordonu do końca kwietnia będzie odbywał się poprzez ulicę Inflancką, Pilicką i Więcka. Tablice informacyjne zostaną w związku z tym ustawione już na skrzyżowaniu Fordońskiej z Inflancką. Jeśli kierowcy zawczasu nie skierują się na objazd będą mogli jeszcze zawrócić na skrzyżowaniu Fordońska-Sochaczewska.

Docelowo (w maju) ruch w kierunku cmentarza od strony Fordonu będzie odbywał się poprzez ulicę Skandynawską i Więcka. Wyjazd w kierunku centrum już od wtorku możliwy będzie tylko poprzez nowy węzeł. W ten sposób z ulicy Fordońskiej na odcinku od Sochaczewskiej do Traktorzystów wyeliminowane zostaną relacje skrętu w lewo, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa kierowców. Jednocześnie po zakończeniu wszystkich prac umożliwi podniesienie na tym odcinku dopuszczalnego limitu prędkości do 70km/h.

Dojazd do budynku firmy Bydgosta zapewniony będzie poprzez łącznicę prowadzącą ruch z kierunku centrum do ronda przy Family Parku.

Nadal zamknięte dla ruchu będą dwie łącznice: dla kierunku od ronda przy Family Parku i IKEA w kierunku Starego Fordonu oraz łącznica z kierunku Starego Fordonu i do ronda przy Family Parku. Niemożliwy będzie przejazd na wprost, pod wiaduktami z ul. Rejewskiego z kierunku Nowego Fordon do ronda przy Family Parku.

Przypominamy, że na odcinkach dróg, gdzie nadal trwają prace budowlane prędkość jest ograniczona do 30km/h.

Transport miejski

Autobusy linii nr 69, 73 i 84 powrócą na stałą trasę przebiegu w kierunku Fordonu przez ul. Fordońską i Rejewskiego (wraz z przywróceniem obsługi przystanku Fordońska / Wiślana). Likwidacji ulegnie przystanek czasowy na ul. Jasinieckiej za skrzyżowaniem z ul. Fordońską).

Autobusy linii nr 74 i 33N w obu kierunkach wprowadzone zostaną na nową trasę stałą i będą kursowały przez ul. Skandynawską i Więcka. Na nowym odcinku trasy dla linii nr 74 uruchomione zostaną przystanki: Skandynawska / Ikea (w obu kierunkach), Pilicka (w kierunku pętli Tatrzańskie). Przystanki Łowicka / Pilicka ulegną likwidacji.