fot. Mateusz Machel

Uprzejmie informujemy, że od dnia 1 sierpnia 2015 r. (sobota) przywrócony zostanie ruch tramwajów na Kapuściska oraz jednocześnie rozpocznie się remont przejazdów i zwrotnic na rondzie Fordońskim (od strony Pasamonu). W związku z tym całkowicie wstrzymany zostanie ruch tramwajów na odcinku rondo Jagiellonów – Jagiellońska – rondo Fordońskie.

 

Z tego powodu wprowadzone zostaną zmiany tras, na których kursują tramwaje: przywrócony zostanie ruch tramwajów nr 7 i 8 do pętli na Kapuściskach, a tramwaje linii nr 2, 3, 4, 8 i 10 w obu kierunkach będą kierowane trasą czasowo zmienioną przez Babią Wieś.

W związku z powyższym od dnia 1 sierpnia br. likwidacji ulegnie autobusowa linia zastępcza "Za T8" kursująca na trasie: Kapuściska - rondo Toruńskie. Jednocześnie uruchomiona zostanie autobusowa linia zastępcza "Za T2" na trasie: rondo Toruńskie - Most Pomorski - rondo Fordońskie - Jagiellońska - Dworzec Autobusowy - rondo Jagiellonów. Autobusy linii "Za T2" będą kursowały co ok. 8 minut w godzinach szczytu, co ok. 11 minut poza godzinami szczytu oraz co 12 minut w dni wolne. Komunikacja zastępcza będzie zatrzymywała się na wysokości przystanków tramwajowych. Przystanek początkowy rondo Toruńskie będzie zlokalizowany na prawoskręcie do Tesco, przed wjazdem na Most Pomorski (kierunek Leśne), natomiast przystanek początkowy rondo Jagiellonów będzie zlokalizowany na ul. Jagiellońskiej za rondem w kierunku Dworca Autobusowego (przystanek linii nr 80 do Dworca Głównego).

Bilety z linii tramwajowych nr 2, 3, 4 i 8 będą po przesiadce honorowane w autobusach linii "Za T2" i odwrotnie.

Ponadto informujemy, że dzięki uruchomionemu systemowi ITS wzrosła punktualność kursowania tramwajów oraz skróceniu uległy ich czasy przejazdów. W związku z tym, jednocześnie z wprowadzanymi zmianami tras, od dnia 1 sierpnia br. wdrożymy nowe rozkłady jazdy dla wszystkich linii tramwajowych. Pełen efekt krótszych czasów jazdy będzie zauważalny wraz z przywróceniem ruchu tramwajów na ul. Jagiellońskiej na początku września br.