Zmiany w Starym Fordonie

Informujemy, że od dnia 14.09.2015 r. rozpocznie się kolejny etap remontu ulicy Wyzwolenia w rejonie Rynku w Starym Fordonie. W związku z tym przebieg kursów linii nr 65 do Fordonu Rynku zostanie skrócony do przystanku Fordońska / Wiadukt. Autobusy tej linii do Mariampola będą kursowały bez zmian, tj. objazdem przez ul. Kasztelańską i Andersa. Nadal będą obowiązywały czasowe zmiany tras linii autobusowych nr 75, 81 i 33N.

 

Przypominamy, że autobusy linii nr 75 w obu kierunkach nadal kursują trasą czasowo zmienioną przez ul. Kasztelańską i Ametystową z pominięciem wjazdu w ul. Wyzwolenia i Fordon Rynek. Autobusy linii nr 81 i 33N w obu kierunkach nadal kursują trasą czasowo zmienioną przez ul. Andersa, Kasztelańską i Ametystową z pominięciem wjazdu w ul. Wyzwolenia na odcinku Andersa - Fordon Rynek.

Całkowicie zawieszone funkcjonowanie przystanków: Fordon Rynek, pętla Stary Fordon, Wyzwolenia / Swobodna, Wyzwolenia / Andersa (kier. Fordon Rynek).

Uruchomione zostały dodatkowe przystanki zastępcze:
- Rondo Buxakowskiego (w obu kierunkach),
- Kasztelańska / Andersa (w kier. centrum).

Linia zastępcza "F"

Trasa linii FPonadto informujemy, że przychylając się do wniosku mieszkańców i Rady Osiedla Stary Fordon od dnia 14.09.2015 r. (poniedziałek) uruchomiona zostanie autobusowa linia zastępcza oznaczona literą „F". Autobus linii zastępczej będzie kursował na trasie: Brzechwy / Fordońska – Fordońska – Ametystowa – Kasztelańska – Andersa – Wyzwolenia – Stary Fordon (pętla).

Bilety z linii nr 65 i 81 będą honorowane w autobusie linii „F" i odwrotnie.