Informujemy, że z powodu organizacji biegu „Bydgoszcz na start” w dniu 01.05.2016 r. wprowadzona zostanie awaryjna organizacja ruchu transportu miejskiego.

Bieg rozpocznie się o godz. 11:00 na ul. Dwernickiego. Przewidywany czas trwania imprezy: ok. 2 godziny.

Trasa biegu będzie wyznaczona ulicami: Dwernickiego – Sułkowskiego – Modrzewiowa – Wyszyńskiego – Powstańców Wielkopolskich – Paderewskiego – Staszica – Markwarta – Al. Ossolińskich – Powstańców Wielkopolskich – Sułkowskiego – Modrzewiowa – Gdańska – Stadion Zawisza.

W związku z powyższym na czas zamknięcia ulic z powodu odbywającego się biegu linie komunikacyjne będą kierowane na trasy czasowo zmienione. O szczegółowych godzinach wprowadzania komunikacji autobusowej na trasy objazdowe będą decydowały służby nadzoru ruchu MZK oraz służby ZDMiKP.

Na czas biegu wyznaczone zostaną przystanki czasowe w następujących lokalizacjach:

- Sułkowskiego / Kamienna kierunek Myślęcinek (ul. Sułkowskiego przed skrzyżowaniem z ul. Kamienną),

- Świętojańska / Gdańska kierunek Dworzec Gł. (ul. Świętojańska za skrzyżowaniem z ul. Gdańską),

- Cieszkowskiego / Gdańska kierunek r. Jagiellonów (ul. Cieszkowskiego przed skrzyżowaniem z ul. Gdańską),

- Moniuszki / Chopina (dwa kierunki).

Linie tramwajowe będą funkcjonowały bez zmian. Mogą wystąpić czasowe wstrzymania ruchu w rejonie stadionu Zawisza.

Linia autobusowa nr 52

Kierunek Błonie – przebieg zmieniony ul. Ogińskiego, Jagiellońską i od r. Jagiellonów powrót na stałą trasę.

Kierunek Leśne – przebieg zmieniony ul. Jagiellońską, Ogińskiego i od ul. Sułkowskiego powrót na stałą trasę. Na ul. Sułkowskiego podczas startu biegu możliwe ok. 10 – 15 min. wstrzymanie ruchu.

Kierunek Myślęcinek / Podkowa – przebieg zmieniony ul. Jagiellońską, Ogińskiego, Sułkowskiego, Kamienną i od ul. Gdańskiej powrót na stałą trasę.

Na trasie objazdu będą obowiązywały wszystkie istniejące przystanki.

Linia autobusowa nr 55

Kierunek Skorupki – przebieg zmieniony ul. Wyszyńskiego, Skłodowskiej-Curie, Moniuszki, Ogińskiego, Jagiellońską i od r. Jagiellonów powrót na stałą trasę.

Kierunek Morska – przebieg zmieniony ul. Jagiellońską, Ogińskiego, Moniuszki, Skłodowskiej-Curie, Wyszyńskiego i od ul. Powstańców Wlkp. powrót na stałą trasę.

Na trasie objazdu będą obowiązywały wszystkie istniejące przystanki.

Linie autobusowe nr 59, 60, 64

Kierunek Kapuściska, Morska, Przemysłowa – przebieg zmieniony ul. Jagiellońską, Ogińskiego powrót na stałą trasę.

Kierunek Błonie, Barwna - przebieg ul. Ogińskiego, Jagiellońską powrót na stałą trasę. 

Linia autobusowa nr 67

Kierunek Rycerska – przebieg zmieniony ul. Ogińskiego, Jagiellońską, Gdańską i od ul. Świętojańskiej powrót na stałą trasę.

Kierunek Łęczycka - przebieg ul. Gdańską, Jagiellońską, Ogińskiego powrót na stałą trasę.

Linie autobusowe nr 65, 68

Kierunek Dworzec Leśne – przebieg zmieniony ul. Skłodowskiej-Curie, Moniuszki, Ogińskiego i od ul. Sułkowskiego powrót na stałą trasę.

Kierunek Glinki BFM, Nad Wisłą - przebieg ul. Ogińskiego, Moniuszki, Skłodowskiej-Curie i od r. Skrzetuskiego powrót na stałą trasę.

Linia autobusowa nr 71 i 77

Kierunek Rekinowa – przebieg zmieniony ul. Skłodowskiej-Curie, Ogińskiego, Jagiellońską, Gdańską i od ul. Świętojańskiej powrót na stałą trasę.

Kierunek Morska - przebieg ul. Gdańską, Jagiellońską, Ogińskiego, Skłodowskiej-Curie i od r. Skrzetuskiego powrót na stałą trasę.

Linia autobusowa nr 100

Kierunek Myślęcinek - przebieg zmieniony ul. Jagiellońską, Ogińskiego, Sułkowskiego, Kamienną i od ul. Gdańskiej powrót na stałą trasę.