fot. Kamil JelińskiSezon letni zbliża się do nas wielkimi krokami, co oznacza, że już niebawem uruchomione zostaną Bydgoskie Linie Turystyczne.

Uruchomienie Bydgoskich Autobusowych Linii Turystycznych w 2017 r. zaplanowaliśmy na początek długiego, majowego weekendu, tj. na dzień 29 kwietnia 2017 r.

W maju i czerwcu br. linie turystyczne autobusowe nr 100 i 102 oraz tramwajowa nr 0, będą kursowały okazjonalnie po ogłoszeniu, natomiast regularne kursy w weekendy rozpoczną tradycyjnie od początku wakacji letnich.

 

 

Zabytkowe autobusy w weekend majowy 2017 r.

W dniach od 29 kwietnia do 3 maja 2017 r. uruchomione zostaną następujące linie turystyczne obsługiwane pojazdami historycznymi:

  - linia autobusowa nr 100 na trasie Stary Rynek - Myślęcinek,
  - linia autobusowa nr 102 na trasie Stary Rynek - Exploseum.

Przypominamy, że podobnie jak w latach ubiegłych, na liniach turystycznych będzie obowiązywała standardowa taryfa opłat ZDMiKP. Pasażerowie posiadający okresowe bilety sieciowe, będą mogli podróżować tymi liniami bez dodatkowych opłat. Kontrolę i sprzedaż biletów w pojazdach będzie prowadziła obsługa konduktorska.

Bydgoski Tramwaj Wodny

SłonecznikUprzejmie informujemy, że od 29 kwietnia br. rozpoczyna się okres żeglugowy Bydgoskiego Tramwaju Wodnego. Szczegółowe informacje, rozkłady rejsów oraz rezerwacje są dostępne na stronie www.zdmikp.bydgoszcz.pl, w zakładce „Bydgoski Tramwaj Wodny".
 

 


Autobusowa linia sezonowa nr 75 do Ostromecka

Pałac w OstromeckuOd 29 kwietnia zapraszamy także do skorzystania z sezonowej linii autobusowej nr 75 i wybrania się na piękną wycieczkę do Ostromecka. Szczegółowe informacje dostępne pod linkiem -> „Autobusem do Ostromecka"

 

 

 

 

 


Sezonowe zmiany w funkcjonowaniu komunikacji regularnej

Uprzejmie informujemy, że od dnia 29.04.2017 r. (sobota) na okres letni wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej:

  • zwiększona zostanie liczba kursów linii autobusowej nr 52 w dni wolne realizowanych na wydłużonej trasie z Błonia do Myślęcinka,
  • oznaczone kursy linii autobusowej nr 73 z Kapuścisk będą realizowały kursy wariantowe do działek zlokalizowanych w rejonie ul. Inwalidów (pętla Sygnałowa), na odcinku od Kapuścisk do ul. Rejewskiego trasa bez zmian.

Rozkłady jazdy dostępne są tutaj.