Sezon 2017
29.04. rozpoczynamy kolejny sezon bydgoskich linii turystycznych. Zabytkowym JELCZEM dojedziemy do Myślęcinka i Exploseum.


Autobusami liniowymi dojedziemy także do Ostromecka i ogródków działkowych przy ul. Inwalidów. W dniach od 29 kwietnia do 3 maja uruchomione zostaną następujące linie turystyczne obsługiwane pojazdami historycznymi:
• linia autobusowa nr 100 na trasie Stary Rynek - Myślęcinek,
• linia autobusowa nr 102 na trasie Stary Rynek - Exploseum.
http://www.zdmikp.bydgoszcz.pl/index.php/pl/transport/rozklad-jazdy

W dniu 3 maja pojazdy zabytkowe kursować będą z przystanku Plac Teatralny ze względu na obchody Święta Konstytucji 3 Maja.

Na liniach turystycznych będzie obowiązywała standardowa taryfa opłat za bilety. Pasażerowie posiadający okresowe bilety sieciowe, będą mogli podróżować bez dodatkowych opłat. Kontrolę i sprzedaż biletów w pojazdach będzie prowadziła obsługa konduktorska.
W sobotę 29 kwietnia rozpocznie się również okres żeglugowy Bydgoskiego Tramwaju Wodnego. Szczegółowe informacje, rozkłady rejsów oraz rezerwacje są dostępne pod adresem: http://www.zdmikp.bydgoszcz.pl/index.php/pl/linie-turystyczne/1681-bydgoski-tramwaj-wodny
Przypominamy, że od soboty tj. 29.04. będzie można korzystać z sezonowego połączenia autobusowego do Ostromecka (linia nr 75). W okresie letnim w dni wolne zwiększymy również liczbę kursów linii autobusowej nr 52. na wydłużonej trasie z Błonia do Myślęcinka. Oznaczone kursy linii autobusowej nr 73 z Kapuścisk będą realizowały kursy wariantowe do działek w rejonie ul. Inwalidów (pętla Sygnałowa). Rozkłady jazdy znajdują sie pod aresem: http://www.zdmikp.bydgoszcz.pl/index.php/pl/transport/rozklad-jazdy