Park24 czerwca rozpoczęły się pierwsze prace przy budowie parkingu Park&Ride w Myślęcinku. Dobiegają już końca prace przy budowie miejsc postojowych na ul. Kujawskiej. Realizowane są też zaawansowane roboty przy budowie wielopoziomowego obiektu na ul. Grudziądzkiej oraz parkingu przy Węźle Zachodnim.

Trwa również przygotowanie nowoczesnego, wielomodułowego, systemu informatycznego do zarządzania, konfigurowania i obsługi sieci Park & Ride w całym mieście.

Budowa systemu P+R to jeden z największych projektów, które mają ograniczyć ruch samochodowy w ścisłym centrum Bydgoszczy i wzmocnić transport publiczny.
Użytkowników obowiązywać będą atrkacyjne taryfy o czym pisaliśmy TUTAJ

Cały system tworzyć będzie w I etapie 5 dużych obiektów położonych przy ważnych węzłach komunikacyjnych. 

PArk-222Park & Ride to nie tylko miejsca postojowe
Budowa wszystkich parkingów zakończy się jeszcze w tym roku.
Zostaną one wyposażone w całą niezbędną infrastrukturę (szlabany, biletomaty, kamery), a następnie włączone do nowoczesnego systemu informatycznego sterującego całą siecią Park & Ride.


tablice-PArkDodatkowo na wlotach do miasta i w obrębie parkingów, zamontowane zostaną specjalne tablice naprowadzające na parkingi oraz informujące kierowców, o dostępnych miejscach do zaparkowania pojazdu. Dostępna będzie także specjalna aplikacja dla kierowców, w której moduł naprowadzania na poszczególne parkingi będzie zmienny i zależny od zajętości miejsc na poszczególnych parkingach.
Całość systemu będzie monitorowana na bieżąco w Centrum Nadzoru, który jest obecnie przygotowywany przy ul. Grudziądzkiej.

BUDOWA PARKINGÓW - POSTĘP PRAC

PARK-66Las Gdański – ruszają pierwsze prace
W czwartek (24 czerwca) rozpoczęły się pierwsze prace przy kolejnym obiekcie przy pętli Las Gdański w Myślęcinku. Parking planowany jest u zbiegu ulicy Gdańskiej i Rekreacyjnej. Obiekt w Myślęcinku będzie wyposażony w kanalizację deszczową i oświetlenie. Teren wokół zostanie zagospodarowany zielenią.

Po zakończeniu inwestycji w tym punkcie miasta będzie mogło parkować około 125 pojazdów. Miejsca parkingowe będą dedykowane w pierwszej kolejności osobom, które będą chciały kontynuować podróż do centrum tramwajem. Będzie to atrakcyjny punkt na pozostawienie pojazdów między innymi dla mieszkańców gmin Osielsko i Dobrcz.

PArk-444Budowa na rondzie Kujawskim ukończona
Zakończyły się główne prace budowlane przy nowym parkingu przy rondzie Kujawskim, który powstał w ramach rozbudowy ul. Kujawskiej. On również będzie funkcjonował w systemie P+R. Pomiędzy dwoma jezdniami Kujawskiej w miejscu wyburzonych zniszczonych kamienic powstało ponad 140 miejsc.

Będzie to doskonałe miejsce do pozostawienia pojazdu i kontynuowania podróży do centrum z wykorzystaniem komunikacji miejskiej. W kierunku ronda Jagiellonów kursować będą tramwaje, natomiast autobusy w drodze na Zbożowy Rynek pojadą wydzielonym pasem ruchu (buspas).

PARK-77Wielopoziomowy parking na Grudziądzkiej
Nowy 6-kondygnacyjny obiekt pomieści 570 samochodów. Powstaną także 2 stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych. Miejsca parkingowe znajdą także motocykliści i rowerzyści. Elewacja nowego budynku utrzymana będzie w kolorze szarym z elementami wykonanymi z drewna. W centralnym punkcie pojawi się prosty zegar.

Ściany budynku zostaną zagospodarowane naturalną zielenią pnącą. Obecnie zaawansowanie prac przekracza już 60 procent. Zmontowane są wszystkie elementy prefabrykowane. W tym tygodniu trwa wylewanie posadzek. Część parkingu będzie funkcjonować na zasadach ogólnych Strefy Płatnego Parkowania.

PArk-333Parking na Węźle Zachodnim - w budowie
Trwa budowa obiektu przy Węźle Zachodnim. Pomieści on 75 pojazdów. Powstaje on pomiędzy ulicami Nad Torem, Grunwaldzką i stacją benzynową. Wraz z budową parkingu zmodernizowane zostaną istniejące dojazdy od strony ul. Głuchej. Powstaną tez chodniki zapewniające najkrótsza drogę do przystanków autobusowych zlokalizowanych w obrębie węzła.

Obiekt będzie wyposażony w kanalizację deszczową i oświetlenie. Teren wokół zostanie zagospodarowany zielenią. Wykonawca zrealizował już dużą część prac przy kanalizacji deszczowej, podbudowach i ustawił krawężniki. Rozpoczął również prace brukarskie. Po zakończeniu inwestycji będzie to doskonały punkt do przesiadek na transport publiczny dla mieszkańców gmin Sicienko i Koronowo i Nakła nad Notecią.

Przylesie – przed budową przesadzanie drzew
Docelowo w Fordonie ma funkcjonować kilka parkingów tego typu. W pierwszej kolejności powstanie parking w sąsiedztwie pętli Przylesie. Zostanie on zbudowany w północno-zachodniej części skrzyżowania ulic Akademickiej i Korfantego. Po zakończeniu inwestycji w tym punkcie miasta będzie mogło parkować około 160 pojazdów.

Teren pod inwestycje drogowe został zabezpieczony wiele lat temu. W latach 80. Planowano tu duże skrzyżowanie z wyspą centralną. W 2013 budowę parkingu uwzględnił miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Prace budowlane rozpoczną się w wakacje. Przed ich rozpoczęciem, część rosnących tam drzew może zostać przesadzona w inne miejsce.