rozjazd-1Na ul. Fordońskiej dobiega końca budowa nowego torowiska.
Wykonawca odpowiedzialny za budowę nowych mostów (firma Trakcja S.A.) zapewnia, że jeszcze w marcu przywrócony zostanie ruch tramwajów po dwóch torach ul. Fordońskiej. Niewątpliwie skróci to czas przejazdu na tym odcinku.

Teraz ruszają roboty przy torowisku po drugiej stronie rzeki.

W związku z wdrażaniem kolejnych etapów budowy trasy tramwajowej łączącej ul. Fordońską z ul. Toruńską oraz przebudową układu torowego w ulicy Perłowej, wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji publicznej:

rozjazd-2Od dnia 10.03.2023 r. od godziny 18:00 do dnia 13.03.2023 r. do godziny 3:00 zamknięte zostanie torowisko na skrzyżowaniu ulic Toruńska / Kazimierza Wielkiego — podczas którego nastąpi montaż rozjazdów torowych i wykonanie układu jednotorowego (mijanki) dla tramwajów.

W związku z powyższym na czas zamknięcia torowiska tramwaje linii nr 6 i 8 zostaną skierowane do pętli Babia Wieś, natomiast funkcjonowanie linii nr 7 w dniu 10.03.2023 r. zostanie skrócone i wozy z tej linii zjadą na zajezdnię (Toruńska i Łoskoń).
Uruchomiona także zostanie linia zastępcza ZaT6 w relacji rondo Toruńskie (przystanek dla linii nr 76) — Łęgnowo (pętla).
Na ten czas dla linii nr 59 zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek pn. rondo Toruńskie zlokalizowany za zatoką autobusową.

Od dnia 13.03.2023 r. w związku z wprowadzeniem układu jednotorowego (mijanki sterowanej sygnalizacją świetlną) dla tramwajów wyłączone z obsługi pasażerskiej zostaną przystanki tramwajowe pn. Toruńska / Kazimierza Wielkiego.

rozjazd-3W najbliższych dniach zamknięte zostanie torowisko na skrzyżowaniu ulic Fordońska / Kazimierz Wielkiego — podczas którego nastąpi demontaż rozjazdów nakładkowych z torowiska i otwarcie dla ruchu torów w obu kierunkach.
Po wprowadzeniu układu dwutorowego, włączone do obsługi pasażerskiej zostaną przystanki tramwajowe pn. Most Kazimierza Wielkiego.
O dalszych zmianach informować będziemy na biezaco.


rozjazd-4