nagroda-1Miasto Bydgoszcz otrzymało tytuł Lidera dla Powiatu Przyjaznego Rowerzystom oraz nominację w kategorii Samorząd Świecący Dobrym Przykładem. 

Nagrody przyznano podczas odbywającego się w Bydgoszczy (11-12 października), Kujawsko-Pomorskiego Sympozjum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Ratownictwa Medycznego.

Te ważne wyróżnienia przyznano za działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa kierowców i pieszych, realizowane na drogach zarządzanych przez ZDMiKP.

tydzien-2Powiat Przyjazny Rowerzystom - lider
Tylko w tym roku długość rowerowych tras dla rowerzystów w Bydgoszczy znacznie wzrosła. Pomogły nie tylko nowe inwestycje, ale także zmiany w organizacji ruchu wprowadzane na terenie Śródmieścia.

Nowe drogi dla jednośladów powstały między innymi na ul. Chemicznej. Jeździeckiej, Smukalskiej. Promenada i ul. Andersa w Fordonie. Natomiast wraz ze zmianami w Strefie Płatnego Parkowania na ponad 20 kolejnych ulicach dopuściliśmy kontraruch rowerowy.

13 km nowych tras rowerowych to rekordowy wynik w ciągu ostatnich lat.
Obecnie na terenie miasta mamy już blisko 140 kilometry rowerowych dróg a w przygotowaniu mamy już kolejne zadania rowerowe.

nagroda-2Samorząd Świecący Dobrym Przykładem - nominacja
Montaż dodatkowego oświetlenia zdecydowanie poprawia bezpieczeństwo pieszych. Oprawy na latarniach pozwalają kierowcom znacznie wcześniej dostrzec pieszych i odpowiednio zareagować szczególnie jesienią i zimą. Do tej pory w Bydgoszczy takie rozwiązanie wprowadziliśmy na blisko 100 przejściach dla pieszych. Obecnie kończymy prace na kolejnych 20 zadaniach.

Dodatkowo planujemy jeszcze doświetlić dwa przejścia dla pieszych na ul. Fordońskiej przy ul. Kaplicznej oraz na ul. Glinki 155. Zadanie realizowane w systemie projektuj i buduj, będzie wykonane jeszcze w tym miesiącu.
Do końca roku w całej Bydgoszczy będziemy mieli doświetlonych już ponad 120 przejść dla pieszych.

puchar-1To już kolejna nagroda za działania, które realzujemy na terenie Miasta. 
Pod koniec września odebraliśmy główną nagrodę za Rewitalizację Rynku w Starym Fordonie w konkursie "Modernizacja Roku/Budowa XXI wieku".
Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ