otwarcie-1W piątek (8 grudnia) firma Trakcja SA odpowiedzialna za budowę mostów nad Brdą, udostępni do ruchu południową jezdnię ulicy Fordońskiej. Znikną tymczasowe ronda. Włączona zostanie sygnalizacja świetlna.
W sobotę tramwaje pojadą nowym torowiskiem ul. Perłowej.

otwarcie-4W piątek 8 grudnia po porannej godzinie szczytu, uruchomiona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Fordońskiej i ul. Kazimierza Wielkiego a także przy ul. Fabrycznej.
Pozytywne zakończenie tych prac, pozwoli udostępnić południową jezdnię ul. Fordońskiej oraz zlikwidować tymczasowe rondo przy ul. Fabrycznej.

W związku jednak z zimowymi warunkami pogodowymi, kontynuowane będą jeszcze prace przy montażu sygnalizacji na ul. Fordońskiej przy Bałtyckiej.
Przez kilka kolejnych dni, będzie tam nadal funkcjonowało rondo tymczasowe.

otwarcie-67Powrót tramwajów na Perłową
W sobotę  (9 grudnia) na tym odcinku uruchomione zostaną natomiast połączenia tramwajowe, z wykorzystaniem mostu nad Brdą i torowisk wzdłuż ul. Perłowej.
Dzięki temu tramwaje szybciej dojadą z Górnego Tarasu do Fordonu.

Warto przypomnieć, że w miniony weekend udostępniona do ruchu została północna jezdnia ul Toruńskiej.
Włączone została też sygnalizacja świetlna przy ul. Spokojnej i Perłowej.

9-grudnia-schematWięcej kursów linii nr 76.
W związku z wyłączeniem ruchu tramwajowego na moście Pomorskim, linia numer 76 zostanie (w wybranych kursach) wydłużona do ronda Jagiellonów.

W weekend zwiększyliśmy też liczbę kursów na odcinku od ronda Jagiellonów do mostu Kazimierza Wielkiego.
To dobra informacja dla osób wybierających się w weekend na bydgoskie lodowisko.

torowisko-4W związku z powyższymi zmianami w ruchu na ul. Fordońskiej i Perłowej, modyfikacją ulegną dotychczasowe układy połączeń autobusowych i tramwajowych na tym obszarze.
Prosimy zapoznać się z nową siatką połączeń prezentowaną na poniższej grafice oraz rozkładami jazdy zamieszczonymi na naszej stronie TUTAJ.


torwisko-3Dalsze prace - w toku.
Po udostępnieniu do ruchu jezdni ul. Fordońskiej oraz torowiska na Perłowej, wykonawca nadal będzie kontynuował prace przy mostach nad Brdą oraz jezdniach, chodnikach i drogach rowerowych.

Jeszcze w grudniu wykonawca planuje zlikwidować tymczasowe ronda na ulicach: Bałtyckiej, Prezydenta L.Kaczyńskiego. Filmowej i Toruńskiej. W tych miejscach uruchomiona zostanie już sygnalizacja świetlna. 

torowisko-5Warto wiedzieć
Inwestycja o wartości prawie 170 mln finansowana jest z wykorzystaniem środków unijnych. W jej ramach powstały między innymi dwa mosty (drogowy i tramwajowy) oraz modernizowane są torowiska w rejonie ulic. Toruńskiej, Perłowej i Fordońskiej.
Pakiet nasadzeń obejmuje łącznie ponad 360 drzew i 1130 krzewów. Zakończenie wszystkich prac firma Trakcja SA planuje na początku przyszłego roku.