tramwaj-1Zakończyły się prace przy naprawie nasypu mostu Pomorskiego a do ruchu udostępniona została zachodnia jezdnia i chodnik.
Po przeprowadzaniu prac naprawczych na torowisku, 16 marca po moście ponownie przejadą tramwaje. 
Dodatkowo na kilku ulicach miasta, zakończy się część robót wodociągowych, dzięki czemu autobusy powrócą na swoje standardowe trasy.

Schemat-2-marzecW sobotę 16 marca wprowadzimy jednak znacznie więcej zmian w bydgoskiej komunikacji.
Wzmocnimy tramwaje do Fordonu i na górny taras. Składy będą kursować w równych odstępach a na wielu skrzyżowaniach tramwaje zyskają priorytetowy przejazd. Zmienią się też niemal wszystkie dotychczasowe rozkłady jazdy.
Poniżej prezentujemy skrócone zestawienie planowanych zmian.

ZMIANY TRAMWAJOWE
- na most Pomorski wracają tramwaje linii nr 4, 6 i 8.
- rondo Toruńskie ponownie będzie pełnić funkcję węzła przesiadkowego.
- na priorytetowych kierunkach tramwaje w godzinach szczytu, będą kursować prawie w równych odstępach od siebie – co 4-7 minut. Znikną przerwy pomiędzy odjazdami.
- tramwaje linii nr 10 będą kursować także po godzinie 19 a odjazdy z pętli w Lesie Gdańskim będą skoordynowane z linią nr 2.
- na 8 skrzyżowaniach wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu sygnalizacji świetlnych, nadając priorytet pojazdom komunikacji szynowej. Jazda tramwajem po mieście będzie jeszcze szybsza.

ZMIANY AUTOBUSOWE
- w związku ze zmianami w ruchu tramwajowym (od 16 marca) wprowadzimy też korekty w rozkładach jazdy linii nr: 53, 56, 61, 62, 71, 77, 84 i 85.
- do 16 marca zakończą się również prace wodociągowe na ulicach: Stawowej, Mickiewicza i Paderewskiego. W związku z powyższym linie nr 52, 59, 60, 57, 64, 71, 77 i 33N powrócą do obsługi przedmiotowych ulic.

DALSZE ZMIANY w marcu
- linia nr 59 na standardową trasę przez ulice Kazimierza Wielkiego i ul. Łęczycką powróci pod koniec marca.
- inia nr 61 powróci na trasę przez ul. Ugory i ul. Skorupki - 28 marca

Po wprowadzeniu wszystkich powyższych zmian, będziemy na bieżąco monitorować sytuację oraz weryfikować czasy przejazdów na wszystkich liniach.

Szczegółowa lista zmian - TUTAJ

Pytania i odpowiedzi do wprowadzanych zmianTUTAJ