lasek-3Trwają  prace projektowe dla budowy nowej linii tramwajowej na Szwederowo.
W ramach tego zadania planowana jest też rozbudowa pętli w Lesie Gdańskim.
Zapraszamy do obejrzenia pierwszej wizualizacji nowoczesnej infrastruktury tramwajowej, która ma powstać w Myślęcinku. To jedna z wielu inwestycji tramwajowych, planowana w najbliższych latach w Bydgoszczy.

Las-Gdanski-Lot-1-V4Trzy tory w Lesie Gdańskim
W ramach przebudowy pętli tramwajowej „Las Gdański" w Myślęcinku powstaną kolejne odcinki zielonych torowisk, przystanki porośnięte roślinami, przebudowana zostanie też część ul. Rekreacyjnej.
Dzięki realizacji zadania, trzy linie kursujące do Myślęcinka, będą miały własne perony i będą mogły się wymijać przed wjazdem na odpowiedni peron.
Inwestycję ma już zapewnione finansowanie z europejskich środków.

Prezentujemy wizualizację, przedstawiającą zmiany, jakie towarzyszyć będą tej inwestycji.


Kolejne zadania tramwajowe w Bydgoszczy
Obecnie trwa też projektowanie nowej linii tramwajowej z ronda Kujawskiego do pętli przy ul. Bielickiej w ciągu ul. Solskiego.
Zakupiliśmy też 40 nowoczesnych tramwajów.
10 nowych niskopodłogowców już kursuje po ulicach miasta. Kolejne składy dotrą do zajezdni jeszcze w tym roku. 

Podpisaliśmy umowę na przebudowę zajezdni przy ul. Toruńskiej i dostosowanie jej do serwisu nowoczesnych składów. Inwestycja pomoże również ograniczyć hałas na bydgoskich ulicach. 

W lutym podpisaliśmy też umowę na modernizację torowiska wzdłuż ul. Toruńskiej - od nowych mostów Kazimierza Wielkiego do zajezdni. Wykorzystamy przy tej inwestycji również unijne dofinansowanie. Prace budowlane realizowane będą w przyszłym roku.