tram-gdaZ początkiem maja wprowadzonych zostanie kilka zmian w funkcjonowaniu komunikacji publicznej, które ułatwią między innymi dojazd do popularnych miejsc rekreacji.
Startuje też sezon tramwajów wodnych. Wykonawca prac na Wyżynach rozpoczyna natomiast budowę przejścia na poziomie jezdni. W dniach 3-5 maja zamkniętę zostanie torowisko na Wojska Polskiego i uruchomiona zostanie autobusowa linia zastępcza.


autobbus-3Autobusem do parku lub na działkę
Od 1 maja
na okres letni wprowadzone zostaną też zmiany na kilku liniach autobusowych.
Na linii nr 73 zostaną wprowadzone tzw. letnie rozkłady jazdy, w których uwzględniona jest obsługa Dworca Bielawy we wszystkie dni tygodnia. Ułatwi to do końca września dojazd do ogrodów działkowych wzdłuż ul. Inwalidów.
Linia międzygminna nr 40 jeżdżąca do Ostromecka będzie kursowała również w soboty, niedziele i święta. Letni rozkład obowiązywać będzie do końca września.
W weekendy wzmocniona zostanie też obsługa Myślęcinka linią nr 52. Do końca września wszystkie kursy w dni wolne realizowane będą do pętli w Myślęcinku lub do Podkowy.
Z początkiem maja wprowadzone zostaną też drobne korekty pojedynczych kursów na liniach tramwajowych nr 4, 7 i 9.

Biegi w Parku Przemysłowym
W dniu 05 maja w związku z organizowanym biegiem pn. „Wiosenny Festiwal Biegowy" w godzinach 08:00–16:00 wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu linii nr 84.
Autobusy będą kierowane na trasę czasowo zmienioną:
Kierunek Kapuściska – przebieg zmieniony ulicami Glinki, Bydgoskich Przemysłowców - od przystanku Park Przemysłowy / Petresona powrót na stałą trasę
Kierunek Glinki – przebieg zmieniony ulicą Bydgoskich Przemysłowców od Park Przemysłowy / Pacierkowicza powrót na stałą trasę

tramwaj-wod-3Ruszają wodne tramwaje
Tegoroczny sezon rozpocznie się już 26 kwietnia i potrwa do 6 października.
Trasy rejsów, Słoneczna i Staromiejska, obsługiwane są statkami o napędzie elektrycznym Słonecznik I i Słonecznik II. Każdy z nich zabiera na pokład do 28 pasażerów. Wejście na pokład dla obu tras przy Rybim Rynku. Przypominamy, że bilety najlepiej zamówić przez Internet na stronie https://visitbydgoszcz.pl/pl/rejsy.
Dostępny jest tam również rozkład jazdy oraz inne praktyczne informacje.

Ważne inwestycje, niezbędne objazdy
Po długim majowym weekendzie prace rozpoczną się także na ulicach: Pod Skarpą, Łęczyckiej a także roboty wodociągowe na Górzyskowie.
Szczegóły zmian w organizacji ruchu i funkcjonowaniu komunikacji publicznej, podamy w odrębnych komunikatach na naszej stronie internetowej i kontach społecznościowych ZDMiKP. Obecnie wykonawcy pracują jeszcze nad czasową organizację ruchu, która ma zapewnić możliwie płynny ruch na odcinkach prowadzonych robót.