kadka-3300Jeszcze w tym miesiącu zlecimy prace związane z wymianą drewnianego pomostu na kładce J. Kiepury.
Oryginalna konstrukcja, będzie w ramach prac przy budowie IV kręgu opery, lepiej skomunikowana z terenem otaczającym ważny gmach.
Kładka J. Kiepury jest jednym z kilku obiektów dzięki którym Wyspę Młyńską udało się ściśle powiązać ze Starym Miastem.

kadka-222Wybudowana została 15 lat temu wraz z dwiema innymi kładkami od strony Bydgoskiej Wenecji. Stalowy most o długości ponad 30 metrów tworzą dwa łukowe dźwigary. Pomost wykony został z drewnianych desek.
Przed wakacjami uszkodzone deski były wymienione. Teraz zaplanowaliśmy większy remont obejmujący wymianą całego drewnianego pomostu.
W trakcie prac kładka nie będzie dostępna dla pieszych.
Zakończenie zadania planowane jest jeszcze jesienią.

kadka-111Warto dodać, że w trakcie rozbudowy Opery Nova o IV krąg kładka zostanie lepiej skomunikowana z placem otaczającym ważny gmach. Znikną m.in. schody utrudniające poruszanie osobom z niepełnosprawnościami i rowerzystom. 

To już kolejne prace remontowe kładek dla pieszych w Bydgoszczy. Takie roboty będą realizowane też na kładce Esperanto oraz kładkach w Opławcu i V śluzie.
Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ

Warto wiedzieć
Most. J. Kiepury stał się miejscem zawieszania kłódek zakochanych. Od 2019 roku część siatek zabezpieczających z zamkniętymi kłódkami wycięto podczas prac konserwacyjnych i przeniesiono do nowej instalacji artystycznej "Kadr na miłość" ustawionej na zrewitalizowanym placu przy ul. Grodzkiej.