Uprzejmie zawiadamiamy o wyłożeniu do wiadomości publicznej wielowariantowej koncepcji programowej dla zadania pn.: Infrastruktura dla ruchu rowerowego wzdłuż ulic: Warszawskiej, Śniadeckich, Krasińskiego, Markwarta, Sieńki, Moniuszki i Skłodowskiej-Curie w Bydgoszczy” wraz z rozszerzeniem zakresu opracowania o ul. Łęczycką na odcinku od ul. Skłodowskiej-Curie do ul. Kamiennej oraz fragment ul. Warszawskiej od ul. Fredry do ul. Zygmunta Augusta. Dla w/w zadania przygotowano 2 warianty rozwiązań.


Projekt jest dostępny w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, przy ul. Toruńskiej 174a, piętro III, pokój 310 w dni robocze w godzinach pracy Zarządu Dróg.

Projekt dostępny jest również w wersji elektronicznej w postaci zamieszczonych poniżej plików w formacie pdf.

Celem opracowania jest umożliwienie wyznaczenia dwukierunkowego ruchu rowerowego wzdłuż wymienionych ulic. W ramach opracowania dokumentacji, przygotowano dwa warianty rozwiązań. Wariant I polega w głównej mierze na zmianach w organizacji ruchu tj. wprowadzeniu pasów i kontrpasów rowerowych na jezdniach. W wariancie II, oprócz zmian w organizacji ruchu, przewiduje się budowę nowych dróg rowerowych w dowiązaniu do istniejących ciągów rowerowych. W obu wariantach budowa infrastruktury dla rowerzystów wiąże się z koniecznością wprowadzenia zmian towarzyszących np.: w sygnalizacjach świetlnych, sposobie i liczbie miejsc parkingowych, itp..

Przygotowana koncepcja będzie podstawą do zlecenia projektów budowlanych i projektów organizacji ruchu, które po wdrożeniu pozwolą stworzyć przyjazną infrastrukturę dla rowerzystów.

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że plik pn. „07_plan sytuacyjny_Wariant_1_5.Skłodowskiej-Curie do Łęczyckiej.pdf” został zmieniony w dniu 18.09.2015r.

W związku z powyższym termin składania wniosków został przedłużony do dnia 02.10.2015r.

Zapraszamy do zapoznania się z opracowaną koncepcją i zgłaszania uwag.

Uwagi do projektu można składać od 14 września do 02 października 2015r., pisemnie na adres Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy lub mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wnioski zostaną rozpatrzone tylko i wyłącznie w przypadku podania wymaganych danych osobowych oraz uzasadnienia wniosku.